ADOPCJE, ROZWODY, ALIMENTY, PODZIAŁ MAJĄTKU, SEPARACJE

PRAWO RODZINNE I OPIEKUŃCZE.

Prawo rodzinne i opiekuńcze to innymi słowy stosunki prawne w rodzinie, w skład których wchodzą: adopcje, sprawowanie opieki nad dziećmi, postępowania alimentacyjne, kuratele, a także rozwody, separacje i podział majątku. Wszystko co dotyczy rodziny, jej strefy materialnej i niematerialnej jest prawem rodzinnym i prawem opiekuńczym. Jako radca prawny z wieloletnim doświadczeniem wiem, że w praktyce bardzo często są to targające ludzkim sercem emocje – niezmiernie silne – takie jak zawiść, ból, smutek, rozczarowanie czy gniew.

Ten wyspecjalizowany dział prawa cywilnego niesie za sobą historie i doświadczenia ludzi przeplatane łzami, ale także konsekwencje dla każdej ze stron w związku z podjętymi decyzjami i prowadzonymi działaniami, które pod wpływem silnych uczuć, nie przynoszą dobrych rozwiązań.

Droga do porozumienia – Radca Prawny Wrocław

Zadaniem naszej kancelarii jest nie tylko przeprowadzenie oraz udział w sprawie sądowej. Świadczymy ogólne wsparcie z zakresu prawa rodzinnego, prawa opiekuńczego i towarzyszymy sprawie rodzinnej, w celu załagodzenia powstałych i silnych konfliktów. Staramy się doprowadzić do porozumienia między bliskimi. Dbamy przede wszystkim o dobro dzieci, które w tak trudnych sytuacjach wymagają szczególnej opieki i zrozumienia.

Zakres usług w pigułce
 • Reprezentowanie Klienta w postępowaniach sądowych w szczególności w sprawach:

  • o rozwód
  • o separację
  • o alimenty
  • ze stosunków między rodzicami i dziećmi, w tym o wykonywanie kontaktów z dzieckiem, ustanowienie opieki, pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej,
  • ze stosunków majątkowych małżeńskich
  • o przysposobienie
 • Doradztwo w zakresie ustanowienia rozdzielności majątkowej małżonków

Reprezentowanie Klienta w postępowaniach sądowych w szczególności w sprawach:

 • o rozwód
 • o separację
 • o alimenty
 • ze stosunków między rodzicami i dziećmi, w tym o wykonywanie kontaktów z dzieckiem, ustanowienie opieki, pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej,
 • ze stosunków majątkowych małżeńskich
 • o przysposobienie

Doradztwo w zakresie ustanowienia rozdzielności majątkowej małżonków

Nie boimy się trudnych spraw.

Jako matka, żona, a także radca prawny z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu spraw z zakresu prawa rodzinnego uważam, że nie ma sytuacji bez wyjścia, jednak komunikacja, szeroki opis problemu i szczerość Klienta jest kluczem, do wygrania sprawy w sądzie. Droga do porozumienia to miejsce, w którym pomagamy naszym Klientom podjąć odpowiednie decyzje, oceniając sytuacje na chłodno, bez emocji, patrząc na nie z boku. Jako że nigdy nie jesteśmy bezpośrednią stroną sporu, o wiele łatwiej jest nam ocenić realne położenie Klienta, a przede wszystkim, doradzić mu i nakierunkować, zaznaczając wszelkie plusy i minusy związane z wybraną drogą i podjętymi decyzjami.

Relacje i zaufanie

Zaufanie jest kluczowe w relacji miedzy Klientem, a radcą prawnym. Bez odpowiedniego opisu zdarzeń i sytuacji sprawy rodzinnej, wszelkie działania podjęte w sądzie mogą prowadzić do niepowodzenia i przegranej. Aby ustalić fakty sąd nie zna litości w zadawaniu pytań, nawet tych najbardziej intymnych i kłopotliwych, dlatego w naszej kancelarii stawiamy na otwartość i prawdomówność. Życie pisze różne scenariusze, każdemu z nas rzuca pod stopy inne wyzwania, którym nie zawsze udaje nam się sprostać. Droga do porozumienia nie ocenia swoich Klientów, ale nadaje odpowiedni tor w myśleniu i postrzeganiu rzeczywistości, w obliczu jakiej znalazł się Klient.