Droga do porozumenia

Rozwód Wrocław

Zdecydowaliście się Państwo na rozwód?  Gratuluję, ponieważ jest to pierwszy krok do zbudowania normalnej i przyjaznej relacji między Wami. Tak, jestem zwolennikiem rozwodów. Prowadzenie spraw rodzinnych stało się ważną częścią mojego życia zawodowego. Nie wiem, co wpłynęło na mój wybór… Wiem natomiast, że właśnie w tej dziedzinie prawa czuję się jak ryba w wodzie.

Szanowni Państwo, oferuję pomoc w zakończeniu Państwa małżeństwa. To od Państwa zależy, czy będzie to miało miejsce za porozumieniem stron w zaciszu mojej kancelarii –  przy kawie i w otoczeniu pełnym zrozumienia – czy w Sądzie. Możecie jednak potrzebować kogoś, kto podejmie się obrony Państwa interesów w sposób zdecydowany i skuteczny. Dzieje się to nad wyraz często.

Tu pojawia się konieczność sporządzenia planu działania, z łatwością można to porównać do działań militarnych. Grunt to solidne przygotowanie. Opracowanie strategii oraz zebranie mocnego materiału dowodowego. Musicie Państwo pamiętać, że na Sali Sądowej, Państwa ukochany zamieni się w największego wroga, któremu będziecie musieli stawić czoło. To nie jest zabawa, nie można liczyć, że coś tam się dopowie, że jakoś to będzie. To od Państwa decyzji zależy dalsze Wasze życie oraz przyszłość dzieci.

Rozwód ma się jeden w życiu, może dwa, ewentualnie trzy. Proszę sobie wyobrazić przegranie trzech spraw. Przy niedopełnieniu staranności możecie Państwo zostać obarczeni koniecznością świadczenia alimentów także na znienawidzonego małżonka do końca jego życia. Niejednokrotnie majątki topniały wskutek złych decyzji podjętych podczas rozpraw rozwodowych.

Sporządzanie i opiniowanie projektów umów

Sporządzanie pism procesowych, w tym pozwów, wniosków i środków zaskarżenia (m.in. w postępowaniach dotyczących prawa rzeczowego, prawa własności, w tym postępowaniach wieczystoksięgowych, sprawach dotyczących nieruchomości i ich rozgraniczenia, zasiedzenia, zniesienia współwłasności nieruchomości, ustanowienia służebności itd.)

Dochodzenie roszczeń, w tym zadośćuczynień i odszkodowań, także z tytułu ubezpieczeń majątkowych, ubezpieczenia OC kierowców

Doradztwo oraz reprezentowanie klienta w sprawach z zakresu prawa spadkowego, w tym w postępowaniu o stwierdzenie nabycia spadku, podziału masy spadkowej, w sprawach o zachowek, przyjęcie i odrzucenie spadku, uniknięcie długów spadkowych

Windykacja należności, reprezentowanie Klienta także na etapie komorniczego postępowania egzekucyjnego

Radca Prawny Wrocław – Aneta Pietrzak 

 

Obiecuję, że będziecie Państwo czuć się u mnie komfortowo. Będę świadczyć Państwu opiekę prawną w sposób profesjonalny. Do tego przygotowano mnie podczas 5 lat studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie zahartowano ostatecznie w Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu, gdzie ukończyłam trzyletnią aplikację radcowską, zwieńczoną końcowym, tygodniowym egzaminem zawodowym.  Moja praktyka liczy 8 lat, od 5 lat prowadzę swoją działalność gospodarczą. Zdecydowałam się na ten krok rok po urodzeniu drugiego dziecka. Jestem dumna z mojego życia. Uważam, że swoją pracę wykonuję w sposób perfekcyjny. Zdarza mi się bywać na imprezach porozwodowych, co jest głębokim wyrazem szacunku ze strony moich Klientów.

Odwaga jest wyznacznikiem mojej pracy. Nie boję się szczerej rozmowy z Klientem. Podczas mojej praktyki zrozumiałam, jaką powagę ma postępowanie rozwodowe. Jak mało brakuje, do zaprzepaszczenia osiągnięć swojego życia, po prostu rozchodząc się z partnerem w sposób niedbały. Przykładem niech będzie rozwód kobiety, która przyszła do mnie skruszona, bez wiary w siebie, będąc z góry na przegranej pozycji. Tak, przegrała życie, ponieważ wyszła za mąż za okrutnego mężczyznę. Dała się podporządkować i unieszczęśliwiać przez 30 lat. Zrozumiałam, że jest to bardzo częsty obraz polskiej rodziny. Mężczyzna – patriarcha, który podporządkowuje sobie żonę, znęca się nad nią psychicznie, a Ona ma być mu wdzięczna, że nie zostawia śladów po biciu, bo wstyd wobec sąsiadów. Nie sposób wyobrazić sobie cierpienia dziecka, zmuszonego do obserwowania męki matki, nie mogącego nic zrobić i cieszącego się z drobnych rzeczy, próbującego zwrócić na siebie uwagę wykazując nadmierne ambicje, co w przyszłości odbije się na jego życiu psychicznym. Niewyobrażalne znaczenie dla rozwoju dziecka ma stres przeżywany w dzieciństwie, dlatego najlepszą decyzją mojej Klientki było odejście. Mury musiały się zatrząść, żeby zmieniła swoje życie i co najważniejsze – życie swojego ukochanego dziecka.

W sukcesach pomaga nam także Detektyw, z którym współpracuję na co dzień. Pamiętajcie Państwo, życie jest tylko jedno, nie warto poświęcać go na uszczęśliwianie swojego Kata, dlatego właśnie zapraszam na rozmowę, podczas której dodam Państwu odwagi, wskażę  co dalej robić, jak się bronić, opiszę Państwa prawa oraz skieruję na pomoc psychiatryczną i terapeutyczną. Otrzymacie Państwo u mnie zrozumienie i pocieszenie. Co najważniejsze, obudzicie się z koszmaru i zaczniecie nowe życie. U mego boku przejdziecie przez postępowanie rozwodowe, zapewnicie swoim dzieciom oraz sobie godne alimenty, podzielicie sprawiedliwie dorobek Waszego życia. Nie sposób opisać szczęścia, które towarzyszy mi podczas rozpraw, w których szala zwycięstwa jest po stronie mojego Klienta. Na koniec Sędzia wydaje wyrok, który jest nową kartą życia, uwieńczeniem starań oraz szansą na normalność i niewyobrażalną satysfakcję. Nie jestem zdeterminowaną feministką. Dostrzegam także okrucieństwo kobiet. Potrafię zrozumieć cierpienie, które nie ma płci. Moją misją jest ustalanie sprawiedliwych warunków podczas rozwodu. Kieruję procesem tak, żeby mój Klient czuł się bezpieczny i  otoczony opieką.

Satysfakcja Klienta jest motorem do mojego działania.

Jestem także mediatorem. Kieruję się rozwagą podejmując decyzje ważące na całym życiu moich Klientów. Nie zawsze rzucam się do walki przez Sądem, nieraz dostosowuję się do okoliczności i stosuję mediację, podczas której negocjuję najlepsze warunki rozwodu. Spisuję wtedy ugodę, w której dochodzi do ustalenia najważniejszych kwestii. Musicie Państwo wiedzieć, że wyrok rozwodowy składa się zawsze z kilku podstawowych roszczeń:

$

Żądania rozwodu z winą małżonka, z obopólną winą małżonków lub bez orzekania o winie.

$

Ustalenia władzy rodzicielskiej nad małoletnimi dziećmi przez pozostawienie jej obojgu małżonkom, ograniczenie małżonka do podejmowania istotnych spraw dotyczących dziecka z jednoczesnym ograniczeniem władzy rodzicielskiej lub całkowite pozbawianie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem.

$

Określenia, który z rodziców będzie sprawował stałą opiekę nad dzieckiem, z ustaleniem stałego miejsca pobytu dziecka przy jednym z rodziców. Stosowany tu jest także instrument w postaci oddania władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom z ustaleniem naprzemiennego planu opieki nad dzieckiem.

$

Ustalenia kontaktów z dziećmi. Tu stosuję plan, w którym co do dnia ustalany jest kalendarz spotkań rodzica z dzieckiem.

$

Żądania alimentów na dziecko.

$

Żądania alimentów na rzecz małżonka.

$

Ustalenia sposobu korzystania ze wspólnego mieszkania/domu.

$

Podziału majątku wchodzącego do małżeńskiej wspólnoty majątkowej (tylko w przypadku prostych spraw, bez konfliktu małżonków w tej kwestii).

Nie sposób opisać doniosłości każdego z tych roszczeń. Są to sprawy rzutujące na całe dalsze życie każdego z rozwiedzionych małżonków. Musicie Państwo wiedzieć, że Wasz ukochany/ukochana stanie się zupełnie innym człowiekiem na Sali sądowej. Przestaniecie się dogadywać w kwestii wychowania dzieci, zaczną się wzajemne pretensje, próby manipulowania dziećmi, zastraszanie, niejednokrotnie eskalacja przemocy. Odwiedziny małżonka będą niezapowiedziane, dopóki  Sąd nie ustali zabezpieczenia kontaktów.

Gwarantuję, że dopóki Sąd nie wyda postanowienia o zabezpieczeniu alimentów, Państwa małżonek będzie twierdził, że wystarczy, że łaskawie przekazuje Wam świadczenie 500+, które wpływa na jego konto z racji, że to on złożył wniosek. Co więcej, wasz partner stwierdzi, że nie stać Go na alimenty, więc wprowadza się z powrotem do Waszego mieszkania. Zacznie się nagrywanie komórką Państwa życia prywatnego, stawianie niewygodnych pytań, oskarżanie, wyciąganie największych tajemnic i wstydliwych faktów z Państwa życia. Taki scenariusz pisze samo życie.

Bez zastanowienia musicie Państwo porzucić wątpliwości i podjąć zdecydowane kroki dla ratowania waszego zdrowia psychicznego i osiągnięcia stanu spokoju. Stres wpływa na cały organizm człowieka, niszczy wszystkie narządy i powoduje nierozważne działanie. Moi Klienci proszą o przeprowadzenie szybkiego rozwodu, byleby uwolnić się, wziąć głęboki oddech i stwierdzić, że jest się wolnym oraz bezpiecznym. W emocjach nie podejmują racjonalnych decyzji, poddają się i świadomie oddają swoim małżonkom bezpowrotnie część swojego życia.

Uważam, że walka podczas procesu rozwodowego to bitwa na emocjach, na skraju wytrzymałości. Odczują Państwo lęk, niewyobrażalny stres oraz niepokój, dlatego musi Państwa ktoś wspierać. Zasługujecie Państwo na Mecenasa, który wie co robi i jest skuteczny w działaniach. Nie zawaha się Wam sprzeciwić i wytłumaczyć złe konsekwencje Państwa wyborów. Moi Klienci otrzymują całościową opiekę, zarówno prawną, jak i terapeutyczną.

Radca Prawny Wrocław.

Jestem radcą prawnym z Wrocławia, pracującym ciężko i wytrwale ze swoimi Klientami mieszkającymi w każdym zakątku Polski. Mam na swoim koncie udane rozwody m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Częstochowie, Warszawie, Opolu. Odległość nie jest żadną przeszkodą dla współpracy z moją kancelarią.

Jeśli chcą Państwo zdobyć kompendium wiedzy o rozwodzie, zapraszam na mój blog. Z chęcią opowiadam w nim o poszczególnych etapach rozwodu, a także możliwościach przejścia przez ten etap z godnością i rozwagą. Opowiem tam o tym, co warto wiedzieć przed wniesieniem pozwu rozwodowego. Jak się przygotować i jakie dowody zgromadzić, żeby zapewnić sobie sukces na rozprawie. Jak się zachowywać na Sali sądowej, od stroju, po sposób wypowiedzi. Jako wykwalifikowany prawnik od rozwodów udzielę odpowiedzi na wszelkie pytania, w szczególności takie jak:

 • Jak napisać pozew o rozwód?
 • Czy domagać się rozwodu z orzekaniem o winie?
 • Jakie mogą być skutki orzeczenia rozwodu bez winy?
 • Kiedy i w jaki sposób sprawie o rozwód można zgłaszać żądanie podziału majątku?
 • Jak przygotować się do rozmowy z Mecenasem przed rozwodem?
 • Jak doprowadzić do oddania opieki nad dzieckiem ojcu lub matce i co ma wpływ na orzeczenia Sądu w tej kwestii?
 • Czy orzeczenie rozwodu z winy małżonka ma wpływ na podział majątku wspólnego?
 • Co wpływa na wysokość alimentów na dziecko?
 • Czy małżonek może żądać alimentów na siebie od współmałżonka?
 • Czy jest możliwe cofnięcie pozwu o rozwód i jakie muszą być spełnione warunki do tego?
 • Jak wygląda procedura rozwodowa?
 • Ile kosztuje rozwód, z wyszczególnieniem kosztów sądowych i zastępstwa pełnomocnika?
 • Czy można ubiegać się o zwolnienie od kosztów, jeśli tak o w jakim zakresie?
 • Co wchodzi w skład wyroku rozwodowego?
 • Czy podczas postepowania rozwodowego można jakoś zabezpieczyć kwestie alimentów i kontaktów z dzieckiem?

Wyznaję zasadę powstawania „chemii” między mną a Klientem. Element zrozumienia jest decydujący o dalszej współpracy. Nie mogą się Państwo czuć u mnie niedoinformowani, zagubieni, czy przytłoczeni. Pomogę, tylko potrzebuję zaufania i wiary w NASZ WSPÓLNY SUKCES. Na Sali Sądowej będę Państwa jedynym sojusznikiem. Państwa małżonek opowie historie, które wstrząsną Państwem, niekoniecznie muszą mieć cokolwiek wspólnego z prawdą. Co więcej, wcześniejsze Wasza ustalenia popadną w nicość. Okaże się, że darowizna dana w trakcie małżeństwa na Państwa rzecz może zostać w ciągu roku od wykazania się przez Państwa „rażącą niewdzięcznością” odebrana, a przecież to był warunek odstąpienia od winy małżonka… Okaże się, że są Państwo złymi rodzicami, bo nie ubraliście czapki dziecku trzy lata temu podczas spaceru do parku i do tego jeszcze nie dopilnowaliście dziecka, które wskoczyło za kaczką do  stawu. Okaże się, że wasze leki migrenowe mają także zastosowanie przy depresji lub padaczce, co niewątpliwie zadowoli małżonka, który zacznie opowiadać niestworzone historie o Państwa apodyktyczności, próbach samobójczych, czy skłonnościach pedofilskich. Takie właśnie są rozwody, niewygodne, rozdzierające serce i niedające pomieścić  się w umyśle.

Na pociechę powiem, że nie zawsze wygląda to tak diabelsko. Przeprowadziłam wiele rozwodów „z klasą”. Małżonkowie poróżnieni naleciałościami  z ich wspólnego życia postanawiają się rozejść. Moja obecność jest potrzebna dla rozwiązania wszystkich kwestii prawnych na jednej rozprawie. Małżonkowie kończą swoje wspólne życie już podczas pobytu w moim gabinecie. Podpisanie kartek papieru daje im wolność, po czym dla formalności potwierdzają swoje stanowisko przed Sądem, odpowiadając twierdząco na pytanie o chęć zakończenia małżeństwa rozwodem.

Sprawy rozwodowe dotyczą wszelkich sfer życia człowieka. Sędzia pyta o rozpad trzech więzi: emocjonalnej, gospodarczej i fizycznej. Moje działania wymagają wysokiej kultury osobistej, bogatej wiedzy, zdecydowania ale także wyczucia i taktu. Moim zadaniem jest obniżanie poziomu niechęci istniejącej pomiędzy małżonkami. Nigdy nie zdarza mi się doprowadzać do niepotrzebnej eskalacji konfliktu. Nie bez przyczyny swoją kancelarię firmuję nazwą „Droga do porozumienia”, gdyż jestem tą drogą, metodą na skuteczne zakończenie małżeństwa, z godnością, a gdy trzeba z mocnym orężem w dłoni w postaci środków dowodowych, zbieranych m.in. przez pracowników biura detektywistycznego.

Jaką formę pomocy dostaną Państwo ode mnie – pełnomocnika do spraw rozwodów?

$

Otuchę i merytoryczne wsparcie prawne z wykazaniem podstaw prawnych mojego działania.

$

Profesjonalne przygotowanie pism procesowych, według wymogów prawnych, w tym pozwu rozwodowego, wniosku o zabezpieczenie kontaktów z dzieckiem, wniosku o zabezpieczenie władzy rodzicielskiej i ustalenie miejsca zamieszkania przy jednym z rodziców na czas procesu, wniosku o zabezpieczenie alimentów na dziecko i na małżonka, wszelkich innych wniosków składanych według potrzeb w danym postepowaniu, stosownie do okoliczności sprawy.

$

Wyliczenie wysokości alimentów i wskazanie wszelkich roszczeń rozwodowych.

$

Obecność na sali sądowej i oparcie w ciężkich momentach.

$

Umożliwienie skorzystania z instytucji zwolnienia z kosztów sądowych strony.

$

Obecność i organizację imprezy rozwodowej 🙂

Najtrudniejsze dla mnie, jako pełnomocnika są rozwody z koniecznością ustalenia opieki nad dziećmi po rozwodzie. To o nie należy walczyć, dla nich warto na nowo budować swoją przyszłość i walczyć do utraty ostatniej kropli krwi. Zapewniam, że nie ulęknę się żadnym metodom działania przeciwnika, gdy chodzi o dobro dzieci. Jako matka czuję, jakim ciosem dla obojga rodziców jest wyprowadzka i zasypianie bez słodkiej konieczności wykonywania wieczornych kąpielowych rytuałów własnych dzieci. Nie każdy rodzic ma zbudowaną więź z dzieckiem, zdarzają się i tacy, którzy nie chcą płacić alimentów, unikają spotkań i nie towarzyszą dziecku w okresie jego dorastania. Tak zwani toksyczni rodzice to trudni kompani do ustaleń kontaktów, władzy rodzicielskiej i alimentów w stosunku do dzieci. Wykorzystują oni swoje pociechy, żeby manipulować i krzywdzić byłego partnera.

Tu istnieje konieczność ustalenia żelaznych reguł spotkań i wprowadzenia ograniczeń w możliwościach sprawowania władzy rodzicielskiej nad małoletnim. Pojawia się wymóg dokładnego wyznaczenia dni spotkań, podziału Świąt i organizacji wakacji. Nie mówiąc już o omówieniu kto decyduje o wyborze sposobu leczenia, szkoły, czy wyjazdu za granicę.

Spotykam się niejednokrotnie z pytaniami o sens separacji. Separacja jest instytucją prawa, która może stanowić ostatnią szanse na uratowanie związku. Nie powoduje ona rozwiązania związku małżeńskiego i stanowi ostatnią „deskę ratunku” dla rozpadającego się małżeństwa. Niekiedy czas na refleksje, wyciszenie emocji, porozumienie z drugą stroną, może okazać się dobrym rozwiązaniem dla małżonków będących w kryzysie. 

Co ważne, orzeczenie separacji zawiera te same elementy, co wyrok rozwodowy. Tu także omawiana jest kwestia winy, opieki nad dziećmi, alimentów. Między małżonkami powstaje przymusowa rozdzielność majątkowa. Gdy dochodzi do rozpadu trzech więzi, celem separacji jest ich odbudowanie. Z powyższych względów dobrze mieć przy swoim boku pełnomocnika także przy okazji prowadzenia postępowania separacyjnego. Rozwód stanowi ostateczną i trudną decyzję dotyczącą dalszych losów wspólnego pożycia małżonków w sytuacji, w której nie ma perspektyw na porozumienie i dalsze wspólne życie. Proces rozwodu wiąże się z ogromem stresu, niepewności i trudnych decyzji. W takim momencie pomoc prawnika rozwodowego może być szansą na przetrwanie i uzyskanie możliwości rozpoczęcia nowego życia.

Warto podkreślić, że już podczas trwania sprawy rozwodowej można dokonać podziału majątku wspólnego. Będzie to zazwyczaj możliwe wtedy, kiedy rozwodzący się małżonkowie są zgodni w kwestii podziału majątku. W ramach czynności procesowych strony muszą wykazać, że podział majątku nie spowoduje nadmiernej zwłoki w postępowaniu oraz wypracowane zostało wspólne rozwiązanie dotyczące składu majątku i sposobu jego podziału. W innym wypadku po zakończeniu sprawy rozwodowej konieczne będzie wniesienie odrębnego wniosku o podział majątku lub też dokonanie podziału majątku wspólnego w inny sposób, np. u notariusza.

Najważniejsze jest we wszystkim przeciwdziałanie, dlatego daje Państwu idealną wskazówką, jak nie dopuścić do konieczności brania rozwodu i odbywania niepotrzebnych spotkań ze mną w niekoniecznie miłych okolicznościach:] Otóż, ja stosuję groźbę prewencyjną przedstawiając mężowi z częstotliwością raz na miesiąc swoje ewentualne roszczenia i recytując treść swoich wpisów na stronie:] Każde twierdzenie często powtarzane staje się prawdą absolutną.  Na razie działa ?

Marzę o odczarowaniu instytucji rozwodu, jako czegoś wstydliwego i nieodpowiedniego. Oponuję uznawaniu rozwodu jako końca. Manifestuję równocześnie jego doniosłe znaczenie i początek  w tworzeniu czegoś nowego. Dążę do uznania rozejścia się za normalną czynność higieniczną, zapewniającą nam komfort sfery życia psychicznego.